OLIVOBRANIE

Keďže na jeseň dosahujú na Hvare teploty vysoké hodnoty, každoročne v novembrovom termíne pripravujeme nezabudnuteľné olivobranie pár kilometrov od Resortu, ktoré môžete zažiť sami, s rodinou, priateľmi alebo s kolegami.

Jedná sa o dni nabité bohatým programom, ktorý zahŕňa vlastnoručné zbieranie olív a potom následné vlastné lisovanie týchto nazbieraných olív pomocou špeciálnej techniky, ktorá sa nachádza v mestečku Sučuraj, takže je to všetko v pohodlí niekoľkých kilometrov od resortu. Samozrejme, že zlisovaný olej si sami stáčate do sklených fliaš a odnášate si ho ako suvenír, alebo ako darček pre rodinu, či priateľov.

Olivobranie nie je ale len o olivách ale aj o výletoch po okolí a najlepšou kombináciou je spojenie Olivobrania a Mandarinkobrania, kde zlúčenie týchto dvoch aktivít vám zaručuje neuveriteľné zážitky.

Poznámka: Termíny Olivobrania sú väčšinou v novembri, vždy sa ale podriaďujeme aktuálnemu stavu olív.

Ollivobranie
Ollivobranie
Ollivobranie
Ollivobranie
Ollivobranie
Ollivobranie
Ollivobranie
Ollivobranie

MANDARINKOBRANIE

Mandarinkobranie sa odohráva v meste Metkovič, ktoré sa nachádza na pevnine, len 48 km od Drveníka. Mesto sa nachádza v údolí Neretva, ktoré má veľmi úrodnú pôdu a priaznivé stredomorské klíma a práve vďaka tomu tu rastie približne 2 000 000 stromov mandariniek, ktoré ročne dávajú cez 150 000 ton tohto obľúbeného ovocia. Nie je divu, že sa delta často označuje za „chorvátsku kaliforniu“.

Už samotná cesta po cestách delty je veľkým zážitkom. Farebné stánky ponúkajú na každom rohu hromadu výrobkov od miestnych poľnohospodárov, samozrejme hlavne mandarínky a ďalšie citrusy, figy, mandle, kiwi a iné.

Aj táto aktivita zahŕňa vlastnoručný zber mandarínok priamo zo stromu v sade s veľkou rozlohou. Do ruky dostanete špeciálne nožničky a môžete zbierať, koľko vám sily budú stačiť. Nesmie chýbať chutné občerstvenie v podobe lokálnych špecialít a ochutnávka domácich vín.

Vieme, že mandarínky sa nedajú oberať celý deň, preto nám údolie Neretvy ponúka aj nezabudnuteľné „fotosafari“, respektíve plavby do odľahlých kanálov a ramien delty, ktoré sa ešte dochovali v pôvodnom neprerušenom stave. Plavby sa uskutočňujú na loďkách zvaných „ladje“, ktoré boli od nepamäti hlavným dopravným prostriedkom rybárov a poľnohospodárov. Pomocou tejto plavby sa môžete aspoň v krátkosti zoznámiť s faunou delty, ukrytou bežne vo vodnej flóre.

Poznámka: Termíny mandarinkobrania sú väčšinou od októbra do decembra, záleží na úrode a počasí.

Mandarinkobranie
Mandarinkobranie
Mandarinkobranie
Mandarinkobranie
Mandarinkobranie
Mandarinkobranie
Mandarinkobranie
Mandarinkobranie


ÚHORY A ŽABY Z DELTY RIEKY NERETVY

Vody dolnej Neretvy (30 km od Drveníka), kde sa mieša riečna voda s morskou, vzniká brakická voda, ktorá je nesmierne bohatá na rôzne druhy rýb. Avšak lákadlom v tomto prípade nie sú ryby, ale úhor riečny, ktorý je špecialitou v delty Neretvy a pripravuje sa na rôzne spôsoby.

Gurmáni, ktorí radi ochutnávajú nové veci a chute, si pochutnajú na rôznych krajových špecialitách z úhorov, žiab alebo diviny. Tešiť sa môžete na žabie stehienka, brodet z úhora (druh redšieho gulášu), žabie rizoto, úhory na lovecký spôsob a ďalšie. 

Špeciality z Neretvy
Špeciality z Neretvy
Špeciality z Neretvy
Špeciality z Neretvy
Špeciality z Neretvy
Špeciality z Neretvy
Špeciality z Neretvy
Špeciality z Neretvy

NAŠE REZORTNÉ PRODUKTY

Keďže sa na ostrove nachádza veľké množstvo bylín a podnebie je veľmi priaznivé, varíme a vyrábame produkty z plodov ostrova. Vyrábame domáce šťavy z citrónov, pomarančov aj mandarínok, ktoré sú spracované za studena aj s kôrou, ktorá nie je chemicky ošetrovaná, preto je to v BIO kvalite. Okrem týchto chuťovo jedinečných štiav vyrábame aj mandarínkové džemy. Všetky naše produkty sú dochucované trstinovým cukrom alebo domácim medom z ostrova.

Ďalej vyrábame domáce nakladané syry v nami lisovanom extra panenskom olivovom oleji a našou špecialitou sú nami zbierané a lúpane mandle, ktoré podávame v sladkých ale aj slaných variantách. Z ostrova si ako darček môžete odniesť voľne rastúci bobkový list, rozmarín, oregano, levanduľu, fenykel alebo materinu dúšku.

Na ostrove sa nachádza aj špeciálne ovocie, plody stromu manjega, nazývané Maginja, ktoré v sebe ukrývajú veľmi malú dávku alkoholu a ópia. Z týchto plodov vyrábame džemy, ktoré sú veľmi chutné a sladké a chuťovo výrazné. 

A samozrejme nesmieme zabudnúť, že si lisujeme nami zbierané olivy a vyrábame z neho extra panenský olivový olej na vlastnú spotrebu.

Naše produkty
Naše produkty
Naše produkty
Naše produkty
Naše produkty
Naše produkty
Naše produkty
Naše produkty